Майстер-клас для малечі «Лялька-оберіг»
Друзі, а чи вмієте ви виготовляти ляльку-мотанку — таку, якою колись бавилися діти, яку дівчата берегли аж до весілля, і яка виконувала роль оберегу? Ні? А ось читачі Центральної дитячої бібліотеки вміють!
Хлопчики та дівчатка відвідали майстер-клас для малечі “Лялька-оберіг” , де власноруч робили ляльку-мотанку.
Кожен елемент одягу ляльки-мотанки для наших пращурів мав символічне значення: спідниця символізувала землю, сорочка — три часи: минулий, теперішній та майбутній, а хустка або стрічка — зв’язок із небом. Тому для виготовлення ляльки ми підготували клаптик білої тканини для голови, кольорові клаптики тканини для ручок, спіднички, фартуха, шматочок синтепону або вати, нитки. Діти та їх батьки виготовляли мотанку, вкладуючи в неї найпозитивніші емоції та енергетику, саме тому лялька стане надійним оберегом для кожної родини.
Лялька-мотанка- один із найдревніших символів, який сотнями і навіть тисячами років супроводжував наших предків. Ляльку-мотанку мати клала до колиски немовляті, у скриню із рушниками та сорочками, коли донька заміж виходила. Мотанка оберігала і оберігає оселі українців. Мовчазна лялька береже таємниці цілого роду, адже переходить із покоління в покоління, від матері до дитини.