МІЙ УЛЮБЛЕНИЙ СВІТ – БЕЗ НАСИЛЬСТВА!

Насильство існує. У цифрах, розмовах, переказах з емоційно-оцінним накипом. Ми знаємо  про проблему, але не завжди хочемо зазирати в її суть. Здається, що все ж так просто: вдарили – тікай. Але насилля – це історія не лише про синці й подряпини, а й про психологічну травму, знецінення, токсичну залежність від іншої людини, осуд…

Насильство ніколи не минає безслідно. Для жертви. Кривднику воно часто сходить з рук. Є поняття «сама винна», відповідно до якого жертва перестає бути жертвою. Вона стає провокатором, співучасником злочину й об’єктом публічних обговорень.

Людина, яка пережила насилля, втрачає сенс життя як такий. Тому саме підтримка без осуду й постійного обговорення того, що сталося, – найкращі ліки для одужання.

Якщо ви знаєте когось, хто потерпає від насильства, помічайте, втручайтеся, рятуйте. Стосунки – приватна справа двох людей, але насилля – ні!

Мій улюблений світ –

Без насильства.

Без жорстокості, болю, зла.

Тут народом складена пісня

Містить тільки хороші слова.

Мій улюблений світ –

Без насильства,

Де немає страждання й війни,

Де розквітла калина барвиста

І пісень не почуєш сумних.

Мій улюблений світ – це не казка,

А реально щасливе життя,

Бо звільнивши наш світ від насильства,

Можна сміло іти в майбуття.

І коли на теренах країни

Без страждань заживе кожне місто,

Скажуть люди всієї країни:

Україна— це світ без насильства.

Ірина Супрун

Рекомендації-лайфхаки для батьків «Як говорити з дітьми про насильство» дивіться за посиланням:https://nus.org.ua/articles/yak-govoryty-z-ditmy-pro-nasylstvo-lajfhaky/

Залишити відповідь