ЗУПИНИМО БУЛІНГ РАЗОМ!
![](http://izmcdb.in.ua/wp-content/uploads/2024/02/01-3.png)
Шкільні роки – незабутні: перші вивчені рядки, перші відкриття і досягнення, найкращі друзі на все життя… Як важливо, щоб ці роки залишились у пам’яті добрими, світлими, радісними!
На жаль, у багатьох випадках стається зовсім інше. Цькування з боку однолітків робить життя жертви нестерпним, отруює кожну хвилину перебування в школі, наносить психологічні травми. Не буде перебільшенням стверджувати, що це ганебне явище порушує право дитини на освіту!
![](http://izmcdb.in.ua/wp-content/uploads/2024/02/02-1024x672.jpeg)
Гірко усвідомлювати, що проблема булінгу досі вкрай актуальна. Дані статистики свідчать: 67% дітей в Україні у віці від 11 до 17 років стикалися з проявами цькування, 24% ставали його жертвами.
![](http://izmcdb.in.ua/wp-content/uploads/2024/02/03-5-1024x543.jpg)
Привернути увагу суспільства до цієї проблеми, зосередити зусилля різних структур покликані Міжнародні дні протидії булінгу (International Stand Up to Bullying Day). Вони маяк надії для тих, хто постраждав від булінгу, і заклик до дій для громад по всьому світу. А ініціаторами руху стали небайдужі підлітки.
![](http://izmcdb.in.ua/wp-content/uploads/2024/02/04-5.jpg)
…Одного разу два старшокласники з Нової Шотландії, Тревіс Прайс та Девід Шепард, вступилися за свого однолітка, якого висміювали за те, що він носив рожеву сорочку. На знак солідарності вони придбали 50 рожевих сорочок і закликали школярів одягнути їх, створивши «рожеве море» на підтримку учня, над яким знущалися. Цей акт доброти та єдності привернув увагу не лише в Канаді, але й у США та інших країнах. 2008 року ініціатива набула міжнародного розголосу.
Один з Міжнародних днів протидії булінгу відзначається сьогодні – в останню п’ятницю лютого. І це сигнал для кожного з нас замислитися, щоб не бути ані жертвою булінгу, ані булером. Булінгу нема місця у цивілізованій країні, де поважають права людини!
Нагадуємо про книжки, що висвітлюють цю непросту проблему. Вони підкажуть, надихнуть, заспокоять і порадять.
![](http://izmcdb.in.ua/wp-content/uploads/2024/02/05-6-741x1024.jpg)
![](http://izmcdb.in.ua/wp-content/uploads/2024/02/06-2.jpg)
![](http://izmcdb.in.ua/wp-content/uploads/2024/02/07-3.jpg)
![](http://izmcdb.in.ua/wp-content/uploads/2024/02/08-2.jpg)