Міжнародний день дитячої книги
Щороку 2 квітня ми святкуємо Міжнародний день дитячої книги. Це свято було започатковане 1967 року рішенням Міжнародної ради з питань дитячої книги (IBBY). А дата була обрана невипадково. Саме цього дня народився славетний данський казкар – Ганс Крістіан Андерсен (1805-1875). Тож, відзначаючи цю подію, ми згадуємо всі його чудові казки!
З історії дитячої книги
Дитяча література з’явилася порівняно нещодавно. До середини вісімнадцятого століття діти читали приблизно те саме, що і їхні батьки. Особливо популярними були «Робінзон Крузо» Д.Дефо та «Подорожі Гуллівера» Дж.Світа. А ще дорослі та малі читачі полюбляли східні казки. Тогочасні книголюби зачаровувалися фантастичними історіями із циклу «Цікаві арабські ночі» – про Аладдіна, Алі-Бабу і сорок розбійників та сім подорожей Синдбада-мореплавця.
Суто дитяча література народилася аж через сто років – у дев′ятнадцятому столітті з появою братів Грімм. Їхні твори відразу привернули до себе увагу малечі. І дотепер ми не уявляємо, як можна вирости і не знати таких чудових казок, як, наприклад, про Білосніжку і СплячуКрасуню.
Але саме Гансу Крістіану Андерсену вдалося змінити ставлення до дитячих книг та неймовірно розвинути і збагатити цей вид художньої літератури.
Цікаві факти про дитяче читання
- Діти, які відчувають інтерес до читання, розвиваються швидше за своїх однолітків, у них більш живий розум, краще розвинена пам’ять і інтелект.
- Дослідження показують, що 4-6років – найсприятливіший вік для навчання дитини читанню. Після 6-7 років навчити читати складніше.
- Читання книг вголос для малюків – запорука майбутньої книжкової любові. Дослідження доводять, що у тих, кому в дитинстві регулярно читали батьки, набагато більше шансів стати активним читачем пізніше.
- Найпопулярнішими авторами книг для дітей вважаються О.Пушкін, К.Чуковський, А.Барто, М.Носов, Г.К.Андерсен, А.Ліндгрен, брати Грімм, В.Нестайко.
- При швидкому читанні очі втомлюються менше, ніж при повільному.
- Один раз на два роки дитячим письменникам і художникам присуджується найпрестижніша нагорода — Міжнародна премія імені Г.К.Андерсена, що найчастіше називають Малою Нобелівською премією. Вона була заснована 60 років тому Міжнародною радою з дитячої та юнацької літератури ЮНЕСКО.
А тепер, любі читачі, пропонуємо вам пограти в рандомну гру «Обери книжку». Правила прості: просто жміть на паузу та дізнайтеся, яка «випадкова» книжка подарує вам багато приємних вражень.