Незамінний «липкий» помічник
Як думаєш, про що йде мова? Здогадуєшся? Про відомого нам незамінного помічника – скотч. Це липка стрічка, яку ми використовуємо кожен день у різних сферах життя.
І недаремно саме сьогодні ми про нього згадали. 27 травня – День народження скотча. Винахідником липкої стрічки вважається американець Річард Дрю.
Дрю працював лабораторним техніком у компанії, яка спеціалізувалась на виробництві наждачного паперу, а також займалася дослідженнями непроникних матеріалів та целофану.
Одним із обов’язків Річарда було спостереження за тестуванням наждачної шкірки у магазинах та автосервісах. Одного разу він побачив, що під час фарбування кількома кольорами лінії виходять не охайними, тому захотів розв’язати цю проблему. Через рік технік розробив липку стрічку завширшки 5 см, але вона не одразу «припала до двору». Річард зекономив та наніс липкий склад тільки по краю стрічки, тому вона зморщувалася під час використання. Після цього випадку один з майстрів дав пораду Дрю звернутися до своїх шотландських директорів (Scotch bosses) та попрохати їх більше не економити, щоб зробити «винахід» більш клейким. У ті часи шотландців вважали дуже жадібними, це й стало підставою для виникнення назви одного з найбільш потрібних продуктів століття.
Саме 27 травня 1930 року Річард Дрю отримав патент на свій винахід – скотч. Була випущена реклама скотчу, в якій веселий мультгерой в килті і з шотландською атрибутикою розповідав, як можна полагодити речі за допомогою липкої стрічки.
Першу стрічку було вироблену на целофановій основі з каучуку, смол та олій. Удосконалив клейку стрічку Джон Борден в 1932 році. Він оснастив її лезом і це значно полегшило роботу з нею.
Спочатку скотч використовували для пакування обгортки для їжі. Під час Великої депресії люди придумали безліч способів його застосування в побуті і на роботі.
Сьогодні скотч дуже популярний. Його використовують як в побуті, так і на великих виробничих підприємствах, в будівництві, медицині, сантехніці, мистецтві, рукоділлі тощо.
В даний час випускаються стрічки різної ширини, прозорості та липкості, на безбарвній або забарвленій основі, без написів або з написами. Випускається двосторонній скотч.
Американський художник українського походження Марк Хайсман створив кілька картин зі звичайного скотчу, використовуючи кольорові напівпрозорі стрічки різної ширини, та започаткував новий напрям в мистецтві. В даний час досить багато художників створюють свої шедеври саме зі скотчу.
Він також є матеріалом для створення скульптур. Подивись, які вони цікаві.
Погодься, що скотч – це дуже корисний винахід для всього світу!
Друже, якщо хочеш дізнатися більш детально про історію цього винаходу, переходь за посиланням
А про лайфхаки зі скотчем, які зроблять твоє життя максимально зручним, комфортним і безпечним, ти можеш познайомитись за цим посиланням