НЕ ДАМО ДОМАШНЬОМУ НАСИЛЬСТВУ ШАНС!
![](http://izmcdb.in.ua/wp-content/uploads/2023/06/01-6-1024x538.jpg)
Насильство має багато проявів. Перше, що може спасти на думку, — це фізичний напад, але не тільки він спричиняє непоправні наслідки. Багато людей можуть потерпати від насильства і навіть не підозрювати, що з ними відбувається насправді. Сексуальне, психологічне, економічне насильство, педагогічне нехтування — це різні прояви того самого явища, що негативно впливають на життя й здоров’ялюдини, і особливо – дитини.
Найпоширенішим і найбільш складним для протидії є домашнє насильство. Насильство в сім’ї або родині притаманне для багатьох держав.
![](http://izmcdb.in.ua/wp-content/uploads/2023/06/02-1024x727.jpeg)
Не оминула ця проблема і Україну. За статистикою, яку оприлюднили під час голосування за Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», понад 3 мільйони дітей в Україні щороку спостерігають за актами насильства у сім’ї або є їхніми вимушеними учасниками, а майже 70% жінок піддаються різним формам знущань і принижень. Щорічно близько 1500 жінок помирають від рук власних чоловіків. Домашнє насильство в Україні – причина 100 тисяч днів госпіталізації, 30 тисяч звернень до відділів травматології, 40 тисяч викликів лікарів. Водночас, лише 10% постраждалих звертаються за допомогою. Адже донині багато хто вважає такі стосунки «нормальними»…
![](http://izmcdb.in.ua/wp-content/uploads/2023/06/03-4-410x1024.jpg)
Кожен знас має знати алгоритм дій, аби вчасно запобігти насильству, захистити себе та рідних від жорстокості та агресії.
Робити що завгодно, тільки не мовчати! – ось запорука ефективного опору насильству!
![](http://izmcdb.in.ua/wp-content/uploads/2023/06/04-4.jpg)